All our products are digital downloads! We do not mail physical products.

  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)
  • Load image into Gallery viewer, The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)

The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19 ($200 VALUE)

4.8

(58 Reviews)

Regular price
$200.00
Sale price
$19.00
Instant Download Lifetime Access

FLASH SALE! GET THE ULTIMATE MATH AND LITERACY BUNDLE FOR JUST 19! ($200 VALUE)

Grab The Ultimate Math and Literacy Bundle for just $19! You can wait, but the time is running out! 

Get it on TPT

  • Your students can practice the alphabet, sight words, CVC words, word family, tracing, math, counting, the frames, and more. 
  • Low Prep Required. Simply print and go,
  • Perfect for centers, homework, morning work, and more. 
CLASSROOM-TESTED BY OVER 15,000 TEACHERS

 WHAT IS INCLUDED IN THIS BUNDLE:

Preview Here

 

  • Digital Math and Literacy Centers for Kindergarten (8,000 slides, 30 centers for each set - valued at $50)
    • September: Back to School / Fall - preview
    • October:  Halloween - preview
    • November: Thanksgiving - preview
    • December: Christmas - preview
    • January: Winter - preview
    • February: Valentine's Day - preview
    • March: St Patrick's Day - preview
    • April: Easter - preview
    • May: Spring - preview
    • June: Summer / End of the School Year - preview
  • Count the Room BUNDLE (330 pages. 11 themes, students can practice counting using images and ten frames - valued at $20) - preview here
  • BONUS 1: Alphabet Practice Worksheets (26 pages, valued at $5)
  • BONUS 2: Sight Word Review Worksheets for More Advanced Students (133 pages, valued at $10) 
  • BONUS 3: Seasonal Directed Drawing with Writing Prompts (160 pages, 40 directed drawing images with 4 writing options - valued at $15) 

THIS DONE-FOR-YOU BUNDLE MAKES LEARNING EASY AND FUN!

  • Your students can easily learn through play using colorful digital centers and fun printables.
  • You don't have to search the internet for hours on end because you have the perfect worksheets one click away.
  • You have a step-by-step plan for what to teach each month.
  • You can use a bundle created by a teacher with 10 years of experience in the classroom. 

BONUS 1: Alphabet Practice Worksheets (26 pages, valued at $5)

BONUS 2: Sight Word Review Worksheets for More Advanced Students (133 pages, valued at $10) 

BONUS 3: Seasonal Directed Drawing with Writing Prompts 

WHY YOU SHOULD CHOOSE THIS BUNDLE

  • Save money that you'd spend buying individual activities.
  • Save time. Get your after-school hours and weekends back and spend more time with your loved ones.
  • Don't let your students fall behind. 
  • Practice a wide variety of skills: fine motor skills, pencil control, letter recognition, tracing, letter identification, writing, reading sentences, and more.

Disclaimer: This is a digital product that will be delivered via email. You will not be receiving anything in the mail. 

Customer Reviews

Based on 56 reviews Write a review

Customer Reviews

Based on 58 reviews
84%
(49)
14%
(8)
2%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
B
Bianca Botha
Super resource

Really great resource! Thank you!

T
Tanu Grover

Amazing resource.

T
Traci N.
Extremely satisfied

I love this resource! It is great for a quick Do Now morning work after my students have completed writing in their homework notebook. I am able to get a quick snapshot of who is able to do the activity and who needs extra help! Great resource!

L
Lisa M.
Extremely satisfied

Wonderful print and go activities to support skills that we are working on. Easy to give to my paraeducator to do with students to practice skills. It's nice to have fun activities for students who finish early or when I am doing 1:1 assessments.

J
Jessica B.
Extremely satisfied

This resource was exactly what I needed to start off the school year with. My students enjoyed the activities and it is perfect for our classroom's morning work. Thank you.